Fiat Multipla

Pokud se řekne pohon na stlačený zemní plyn (CNG), těžko bychom hledali tradičnějšího výrobce osobních automobilů než je Fiat. První sériově vyráběný automobil s pohonem na CNG byl v roce 1997 Fiat Marea ve verzi BiPower (tj. kombinovaný pohon na CNG i na benzín).

Poté následoval Fiat Multipla, který jako jediný nabízel kromě verze BiPower také verzi BluePower, která je pouze na zemní plyn.

Po prvním modelu Multiply, jejíž design polovina lidí milovala a druhá polovina zatracovala, Fiat změnil pravidla designu a ukázal automobilovému světu novou cestu.

Technická data:

6 míst!!

Objem válců: 1596 cm3
Max. výkon: 76 kW benzín, 68 kW CNG 
Max. rychlost: 168 km/hod benzín, 157 km/hod CNG
Zrychlení z 0 na 100 km/h: 13,5 s benzín, 16 s CNG
Spotřeba benzínu (město/mimo město/kombinovaná):
11,9 l / 7,5 l / 9,1 l
Spotřeba zemního plynu (město/mimo město/kombinovaná):
11,5 m3 / 7,6 m3 / 9 m3

Emisní norma: Euro 4 

Rozměry:

multipla_rozmery.png

7 thoughts to “Fiat Multipla”

  1. Pro Petra: To je ale normální chování u aut, která mají BiPower, tzn. kombinaci benzín a CNG. Takže dělat s tím nejde nic, musíte se s tím smířit.

  2. dobry den koupil jsem multiplu na konci leta start super max na podruhe preplo na cng dnes pri teplote -9 stupnu musim jed na benzin cca 10km nez se to da rucne prepnout muzete mi poradit co stym dekuji

  3. Zdravim mám multiplu benzin, cng potřebuji poradit tuto zimu jak napadne snih tak mejede plyn se dusi vubec to nemá a neudrží výkon kam se mám obrátit jestli pl. nádrže nemaji náky ventyl z nádrží jestli tam není voda. dik za odpověd

  4. Dobrý den, uvedená životnost 20 let, kterou uvádíte mě překvapuje, pokud vím, všude se uvádí životnost 15 let.
    Velká revize by se měla dělat po 5 letech, ale firmu, která tyto revize CNG provádí (zejména, pokud jsou CNG lahve namontovány již z výroby), není lehké najít.
    Zkluste oslovit firmu Fedor Auto – bohužel je až z Prostějova.

  5. dobry den mam fiat multipla benzin a cng ve velkem technicaku je zivotnost nadrzi 20 let chci se zeptat jak jeto s revizemi.jsem ze dvora kralove nad labem akde revize delaji vsude na stk je psano lpg a cng tak jestli to tak je dekuji za zpravu muj tel 604703617.

  6. Dobrý den, jaká je životnost zařízení a nádrží u CNG vozidla? (Multipla) Jsou předepsané pravidelné revize stejně jako u LPG?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *