Praktická a ekologická Panda

Fiat Panda Natural Power je nejmenším zástupcem stále se rozšiřující řady modelů Fiat s kombinovaným pohonem na CNG / benzín, a zároveň nejmenším vozidlem s tímto alternativním pohonem nabízeným v Česku. Fiat Panda má pod podlahovou platformou uloženy 2 nádrže na zemní plyn s celkovou kapacitou 72 litrů (tj. 12 kg / 19 m3). Objem benzínové nádrže je 30 litrů.

Fiat Panda Natural Power je poháněn motorem o objemu 1 242 cm3, který má při pohonu na zemní plyn výkon 38 kW. Dosahuje emisí pouhých 114 g/km při kombinované spotřebě 6,4 m3 plynu na 100 km. Dojezd Pandy při kombinaci obou paliv představuje na takto malé vozidlo úctyhodných 760 km! Panda Natural Power je tak nejen inteligentní, praktická a sympatická, ale především ekologická. Cena v současné době (duben 2009) je cca 320 000 Kč.

Umístění tlakových lahví s plynem:

panda_lahve.png

Rozměry:

One thought to “Praktická a ekologická Panda”

  1. Zajímá mě auto na CNG pohon, hlavně menší a levnější. Používám už třetí auto na LPG a uvažuji o změně, zvláště pokud bude podpořeno vyšším šrotovným. Pokud je to možné prosím o zasílání informací o těchto autech včetně ceníku.Děkuji, s pozdravem J. Procházka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *